لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

خواص روغن کنجد برای پوست

روغن کنجد سالیان دراز به عنوان روغن بهبود دهنده زخم ها شناخته شده است. این روغن دارای خاصیت آنتی باکتریال برای باکتری های متداول در پوست مانند استافیلوکوکوس و قارچ های پوستی می باشد همچنین این روغن به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد در هند برای درمان بیماریی های عروق نیز مورد استفاده قرار می گرفته است.
مصرف روغن کنجد باعث کاهش 85% باکتری های موثر در التهاب لثه ها می شود. و با عوامل ایجاد کننده در سینوزیت و مشکلات پوست نیز مبارزه می نماید.
این روغن یک منبع غنی از ویتامین E می باشد که می تواند خواص آنتی اکسیدانی زیادی برای محافظت از پوست از جمله پوست صورت در مقابل اشعه یو وی خورشید داشته باشد و می توان از آن به عنوان یک ضد آفتاب خوب استفاده کرد.
استفاده از این روغن بعد از اینکه پوست در معرض باد و اشعه یو وی آفتاب قرار بگیرد می تواند در بهبود شرایط آن بسیار موثر باشد.
همچنین بعد از استخر برای محافظت از پوست و خصوصا کاهش عوارض کلر آب بر روی پوست صورت می توانید از روغن کنجد کمک بگیرید.
این روغن برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی در پوست نیز مفید می باشد.خواص روغن کنجد:


روغن کنجد به طور کلی برای افزایش وزن، بهبود عملکرد سیستم گوارش، برای کودکان، کنترل فشار خون، افراد مبتلا به بیماری روماتوئیدی موثر است. روغن کنجد مرهم خوبی برای پوست های آفتاب سوخته است.
همچنین افرادی که مشکل هضم مواد دارند بهتر است که کنجد را همراه با عسل میل کنند.(جهت خرید روغن کنجد کلیک کنید)


خواص روغن کنجد برای پوست


این روغن به دلیل دارا بودن سطح بالای ویتامین ای می تواند یک آنتی اکسیدان قوی برای محافظت از پوست صورت در برابر نور آفتاب باشد.
این روغن حاوی مقادیر بالای اسیدهای چرب مانند: اسید لینولئیک، اسید پالمیتیک، اسید استئاریک می باشد. این روغن می تواند یک رطوبت رسان خوب برای پوست های بسیار خشک برای پوست صورت یا قسمت هایی از پوست که خشکی زیادی دارند مانند: سر زانوها، آرنج ها و غیره باشد. یکی دیگر از منافع روغن کنجد پیشگیری از پیری زودرس پوست به خصوص پوست صورت می باشد.
این خاصیت به دلیل خواص آنتی اکسیدانی این دانه روغنی می باشد. مواد سمی معمولا در چربی محلول می باشند شما می توانید این ترکیبات سمی را با روغن کنجد از سطح پوست خود پاک کنید.


کمک به بازسازی بافت های آسیب دیده


استفاده از روغن کنجد می تواند یک عامل ترمیمی مناسب برای پوست صورت باشد این روغن می تواند به راحتی از پوست جذب شود. همچنین این روغن یک گزینه مناسب برای ماساژ درمانی است و گردش خون را بهبود می بخشد و سلول های آسیب دیده را درمان می کند. روغن کنجد از التهاب و زخم های پوست جلوگیری می کند.
برای افرادی که پوست های چرب دارند استفاده از روغن کنجد توصیه نمی شود. اما مصرف آن برای افرادی که پوست های خشکی دارند بلامانع می باشد.


کلام آخر:


در این مطلب در خصوص خواص روغن کنجد برای پوست صحبت کر دیم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.
برای مطالعه مطالب بیشتر در این زمینه به وبسایت ترنگ مراجعه نمائید.


خرید روغن کنجد

 

خرید روغن کنجد

خرید ارده

 

خرید ارده

 

خرید حلواارده 

خرید حلوا ارده

 

خرید شیره انگور 

خرید شیره انگور

 

خرید حلواشکری 

خرید حلواشکری